RZEKI

BRDA

 

Nasza wypożyczalnia kajaków poleca niezapomniane wojaże po Brdzie – rzece, która jest bardzo dogodna dla kajakarzy, zapewniając im nie tylko satysfakcję z wiosłowania, ale również dostarczając mnóstwo wspaniałych atrakcji przyrodniczych.

Na początek trochę danych: długość Brdy to 238 km, a powierzchnia jej dorzecza liczy 4627 km². Średni przepływ w środkowym biegu wynosi 19,9 m³/s, zaś w dolnym 27,4 m³/s – spadek jest w całym biegu wyrównany. Płynie przez wyjątkowe pod względem przyrodniczym miejsca, a więc Równinę Charzykowską, Bory Tucholskie oraz Dolinę Brdy, dlatego spływy kajakowe tą rzeką cieszą się tak dużą popularnością. Daje także wiele możliwości – zarówno początkującym, jak również doświadczonym, którzy mogą sprawdzić swoje umiejętności w trudniejszych momentach, jak słynne Piekiełko, znajdujące się w rezerwacie Dolina Rzeki Brdy.

Bystry nurt, kręty bieg, liczne malownicze jeziora oraz wiele bocznych szlaków sprawia, że Brda jest niezwykle atrakcyjna dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze spływami kajakowymi albo kajaki są ich całym życiem od wielu lat. Rzeka nie na darmo jest uważana za najpiękniejszy szlak tego typu – nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Transport-

Odległość od naszej bazy w Przechlewie

Świeszyno 30 km
Stara Brda Pilska 24 km
Żołna 19 km
Nowa Brda 14 km
Most Glebowej 5 km
Pakotulsko – Dolinka 5 km
Przechlewo
Sąpolno 8 km
Swornegacie 20 km
Drzewicz 25 km
Męcikał 35 km
Mylof 45 km
Rytel 48 km
Brda 53 km
Woziwoda 60 km
Gołąbek 65 km
Rudzki Most 60 km
Świt 65 km
Piła Młyn 70 km
Gostycyn Nogawica 75 km
Sokole Kuźnica 90 km
Koronowo 95 km
Bydgoszcz 120 km